Papírsárkányok
The Kite Runner


Magyarországi premier: 2008. február 21.
Magyarországi DVD premier: 2008. június 18.
Az utóbbi idők egyik legnagyobb sikerű, legméltatottabb könyve alapján készült ez a mélyen megrendítő film barátságról, családról, pusztító erejű hibákról és a megváltó szeretetről.
A háború szélén álló, kettészakadt országban két gyermekkori jóbarát, Amír és Hasszán örökre elszakad egymástól. Gyönyörű délután van Kabulban, az égen magasra szárnyal a kitörő öröm és az ártatlan sárkányeregető verseny számtalan gyönyörű résztvevője. Ám a győzelem keserű következményeként az egyik fiú gyáván elárulja a másikat, és ez tragikus események sorát indítja el… És elkezdődik a megváltáshoz vezető keserves út…
20 évvel később a már Amerikában élő Amír visszatér a tálibok által vasmarokkal uralt, veszedelmes Afganisztánba, hogy szembenézzen a sötét titkokkal, melyek még mindig kísértik őt, és hogy egy utolsó merész próbálkozással megpróbáljon mindent jóvátenni.
Marc Forster (Én, Pán Péter, Felforgatókönyv, Szörnyek keringője) a rá jellemző igényességgel és érzékenységgel vitte vászonra Khaled Hosseini méltán népszerű bestsellerét.
Rendezte:
Marc Forster
Forgatókönyv:
Khaled Hosseini regényéből: David Benioff
Operatőr:
Roberto Schaefer
Vágó:
Matt Chesse
Zene:
Alberto Iglesias
Szereplők:
Shaun Toub, Khalid Abdalla, Nasser Memarzia, Said Taghmaoui, Atossa Leoni
Műfaj:
dráma, thriller
Játékidő:
122 perc
Ország:
USA
Hazai moziforgalmazó:
UIP - Duna Film
Kritikánk a filmről

2008. február 26.
"A köztudottan baloldali - liberális érzelmű Hollywoodnak jutott az a manapság felettébb hálás szerep, hogy össznépi bűnbánást gyakoroljon a republikánus vezetésű Amerika helyett, annak újkeletű háborúi miatt. A politikai allegóriákkal színültig tűzdelt filmeket futószalagon szállítják, immáron nem csak a tengerentúli, hanem az itthoni mozikba is – hol egész nézhető formában (mint a most elemzendő Papírsárkányok, vagy a nemrég bemutatott Charlie Wilson háborúja), helyenként azonban eltúlzott és szájbarágott, leplezetlenségében ostoba propagandában (Kiadatás, Gyávák és hősök)."
bővebben